Šablona životopisu zdarma ke stažení

Internet nabízí nekonečné množství šablon pro napsání životopisu, většina z nich má ale k dokonalosti hodně daleko, a řada šablon je vyloženě špatná (existují naopak i světlé výjimky, například web Hloom, který nabízí spoustu použitelných šablon ale jen v angličtině).

Problém je, že to že je šablona špatná, nemusí být člověku, který se v personalistice nepohybuje, vůbec jasné. Přitom použití špatné šablony vás může výrazně poškodit a zavřít vám dveře do mnoha výběrových řízení.

Tady si můžete stáhnout šablonu, kterou jsem vytvořil pro svoje klienty, a kterou používám i já, když potřebuju aktualizovat svůj životopis. Šablona není dokonalá, ale ručím za její solidní kvalitu. Dají se s ní dělat opravdu pěkné životopisy, lepší, než jakými se prezentuje velká většina lidí.

Ukázkový (smyšlený) životopis vyvořený podle šablony může vypadat třeba CV šablona – vyplnena. Co myslíte? Vypadá to líp, než váš současný životopis?

Šablona – česká a anglická verze – je k dispozice ve verzi pro Word (docx), a online pro Google Docs (odkaz na soubor najdete dole v dokumentu).

Než začnete životopis psát, podívejte se do rubriky Životopis, určitě si přečtěte aspoň článek 7 tipů, jak napsat nadprůměrně dobrý životopis.

Na uvedený email vám občas pošlu nějakou zprávu. Nebojte se, nebudou to žádné hlouposti, a nebude to moc často.

Jak šablonu použít

  • Dokument si uložte a přejmenujte na VaseJmeno VasePrijmeni_CV, například Kateřina Šťastná_CV.
  • Vyberte si, v jakém jazyce chcete životopis psát. Druhou jazykovou verzi a text na konci dokumentu smažte.
  • Pokud je text ve vašem editoru trochu rozházený (například kousek šablony přesahuje na druhou stránku), srovnejte ho tak, aby vypadal jako vyplněná šablona.
  • Při psaní životopisu pracujte podle šablony, snažte se její vzhled a strukturu přesně okopírovat (samozřejmě, všechny názvy a popisy pozic, školy, zájmy atd. si vymyslete a napište vlastní).
  • Pracovní zkušenosti starší než deset let není v životopisu vůbec potřeba popisovat, a zkušenosti starší než pět let spíš taky ne. Firmu zajímá, co děláte teď a co jste dělali nedávno, poslední dvě tři pracovní pozice, zbytek jim je dost jedno (můžou být výjimky, například když se chcete po letech “vrátit” do nějakého oboru).
  • Hotový dokument uložte jako pdf.

Jak můžete šablonu upravit

  • Pokud se vám životopis na jednu stránku nevejde, můžete ho samozřejmě roztáhnout na dvě nebo i na tři stránky (snažte se ale využívat stránky celé, když popíšete stránky jen kousek nahoře, je lepší životopis trochu promazat a zkrátit).
  • Životopisu hodně pomůže, když nahoru napíšete svůj profesní profil.
  • Studenti a všichni, kdo potřebují víc prodat svoje vzdělání, můžou vytvořit oddíl Vzdělání/Education a svoje školy popsat stejně jako pracovní pozice (v tom případě Pozice=obor studia a Firma=Škola)
  • Obdobně můžete vytvořit nové oddíly pro specifické a důležité informace pro vaši profesi – například podrobný popis IT znalostí (u IT specialistů) nebo realizovaných projektů (u projektového manažera). Tyto oddíly je vhodné dát hned nahoru, ještě před Pracovní zkušenosti.

Vojtěch Zuzaňák

Jsem headhunter a kariérní poradce. Také jako konzultant pomáhám firmám zlepšit jejich náborové procesy. V oblasti získávání a výběru zaměstnanců pracuji na různých pozicích od roku 2005. Čtyři roky jsem byl vedoucí náboru ve velké nadnárodní firmě. Kromě České republiky jsem pracoval i v Polsku, Indonésii a Číně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *